Yine Yeni Yeniden Çay Workshopu!

Çay öyle bir bağımlılıktır ki, yeniden yeniden hakkında konuşmak, anlatmak, dinlemek istersiniz… İşte biz de tam da böyle yapıyoruz:)

Nam-ı değer ”@NeYedikBe” İlker Serdar Çetinkaya sayesinde kesişti yollarımız Anti Cafe ile. Kurguladıkları farklı sistemleri oldukça ilgi çekiciydi. İyi ki keşfetmişiz!

Anti Cafe hakkında yazdığım yazıyı detaylı olarak şuradan okuyabilirsiniz.

Sonrasında olaylar gelişti ve ”sıcak bir akşam olsun, sen anlat, biz kurabiye yapalım, çayı sevenler denesin” dediler, ”ooo seve seve” diye cevap vermiş oldum:) ilk workshopumuz hem oldukça yoğun hem de çok keyifli geçti. Yaklaşık 60 kişiyle 2 seans olacak şekilde konuştuk çayı.  Saat 19:00’da başlayıp 24:00’de bitirdik:) Hem mekan sahipleri Sevgili Esra ve Cüneyt, hem yardım meleği arkadaşım Ayça, koşturup durdular sağolsunlar:) İmece usulu pek keyifli bi akşam oldu gerçekten…

çayworkshopu

Neler konuştunuz derseniz;

Çayın hayatımıza girişi, yolculuğu, tadılması, yayılması, dünya çayları, çay demleme şekilleri, bilinmeyen çay ritülelleri derken bolca bilgi, Japon çayları, Hint çayları derken çok farklı kültürlere ait çay çeşitlerini bol bol denedik bu yolculuk sırasında.çayworkshop

Gelen talep bizi de çok mutlu etti doğrusu, bilginin paylaşılması, çaya bu denli ilgi duyulması harikaydı!

Bir sürü çay sever birlikte! Daha ne olsun!

İşte şimdi yeniden tekrarlıyoruz:) 18 Aralık Cuma Günü Anti Cafe’de saat 19:30 başlıyoruz ve aynı yolculuğa yeniden çıkıyoruz. 19 Aralık Cumartesi ve 23 Aralık Çarşamba günü de tekrarlayacağız.

Eğer orada bizimle olmak istersen işte şurada etkinlik sayfası var. Hem saatlere bakabilir, hem de adınızı yazdırabilirsiniz.

Görüşmek üzere! Çaylaaar…