İkiçay’ın Yıldızı Çatak Gold!

İkiçay'ın Yıldızı Çatak Gold!

Çay deneme aşkına düştüyseniz  bir kere, damak hafızanızı geliştirmek için sürekli denemek ve tatmak istiyorsunuz.  Bu iş bana muhteşem bir keyif vermeye başladı!

çatak

Son olarak http://www.ikicay.com.tr/ sitesini ve yıldız ürünü Çatak Gold’u keşfettim.  Sağ olsun bu sıcak ekip bana detaylıca anlattı ürünlerini, her sorduğuma cevaplar alabildim. Kemal Beye ayrıca teşekkür ederim bunun için.

Siz ”nedir bu Çatak?” demeden önce ben hemen anlatmaya başlayayım; Çatak bölgesi en yüksek rakımlı çay bahçelerinin bulunduğu yerlerden birisi. Bir zamanlar eşeklerle ve katırlarla çaylar oralardan merkeze taşınırmış. Emek var anlayacağınız. Ülkemizde bu yıl sahil kesimlerinde 4. sürgün çay hasadı yapılmasına rağmen, çatak bölgesinde 2 sürgün çay hasadı yapılmış.

Bu ne demek şimdi?

Şöyle ki; geceleri soğuk olması nedeniyle bitki büyüyememiş ama büyümesi için geçen zaman uzadığından daha fazla beslenmiş! Organik çay işleyen tesisler gibi ikiçay firması da tesislerinde yakın olan çatak bölgesinin çayını ayrı olarak işleyip depoluyor ve 1-2 ay beklettikten sonra paketliyorlarmış.

Ben bu markanın en çok nesini sevdim biliyor musunuz? Ağları yaygın fakat sadece müdavimi olan bir kitle var. Öyle her markette zorlama şekilde çıkmıyor karşınıza. Araştırıp, buluyorsunuz.
Gizli bir formül gibi. İşleri çok daha butik, çok daha özenli bu yüzden.
Kayseri, Erzurum, Tokat, Muş, Kars, Ağrı illerinde Bayilikleri varmış. İstanbul’da da  Bayrampaşa Şubesi sayesinde Avrupa yakasında birkaç yerel market de satılıyormuş. Esas olarak internet sitelerinde online satışları var. Oradan alıp, deneyebilirsiniz.
Tadına gelelim artık değil mi? Öncelikle buruk olduğunu söylemeliyim. Hani bir köy kahvesine gidersin ”bana demli bir çaaay” dediğinde daha dumanı üzerinde gelen çay var ya. İşte aynen öyle bir tadı var.
‘Acaba ben demini çok mu koydum?’ diye düşünerek bir sonraki bardağı daha açık koydum fakat çayın tadı böyle. Rengi yerinde, kokusu ise gerçekten ‘çay çay’… Belki eskiden olduğu gibi metal teneke içerisinde saklanacak, sadece keyifli günlerde demlenecek bir sır bulmuşumdur. Eğer demleme siyah çay tadında aradığınız buysa mutlaka denemelisiniz!
Ayrıca yine ikiçay ekibinden öğrendiğim bir bilgi var; Özellikle Karadeniz bölgesine gelen turlar fabrikalarını yoğun şekilde ziyaret ediyormuş ve  bahçelerinde tattıkları çayları çoğunluk evine dönünce de sipariş etmeye devam ediyormuş.

Web sitelerinde ürünleri hakkında detayları bulabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesapları da var ve zaman zaman burada kampanyalar yapıyorlar.

Takip edebilirsiniz!

Keyifli keşifler:)

https://www.facebook.com/ikicay

http://www.bizeikicay.com/

http://www.ikicay.com.tr/

https://twitter.com/ikicay/

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?