Cap Cap: Atina’da Sihir ve Çay

İşte Atina’dan bir başka ”mutlaka keşfedin” noktası daha! Burası da tıpkı Little Kook gibi tematik bir cafe. CapCap ‘ın pastaları, çayları şahane! Hemen başlıyorum anlatmaya…

Dönemsel olarak belirledikleri temaya göre tüm mekan süsleniyor, değişiyor. Tabi, değişim dediysem öyle basit bir süreç değil bu, dev heykellerden, tek tek her tema dönüşüyor. Menülerin baskıları hatta içerikleri bile!

CapCap, Atina içinde belki de en çok lezzetli pastaları ile tanınıyor. Özel tasarımları ve lezzetleriyle çok fazla kişi tarafından da tercih ediliyor. Aynı şekilde cupcake ve tatlılarda da iddialılar. O dönem uyguladıkları temaya göre menülerindeki tatlılara da dokunuyorlar. Ben en son keşfetmeye gittiğimde Disney’in efsaneleşmiş Güzel ve Çirkin, çizgi filmi yeniden uyarlanarak bu sefer film olarak vizyona girmişti. Bir çok noktada da Beauty and the Beast rüzgarı esiyordu o sıra. Temayı buna göre yenilemişlerdi.Temanın ana figürü elbette gül. İki katlı olan mekanın üst katında özel bir seyirlik oda hazırlamışlar. Temanın ana figürü için ayrılmış bir oda var burada. Tıpkı filmdeki gibi dev cam bir fanusun içinde kıpkırmızı bir gül duruyor odada. Her yer filmden kesitlerle dolu. Hatta Lavabolar bile!

Üzeri gül ve temanın rengi ile süslenmiş, o şekilde de isimlendirilmiş cupcakelerden yana kullandım tercihimi. tatları gerçekten harikaydı. Mekanın çay menüsüne geleyim hemen, tatlıyı zaten görerek de seçebiliyorsunuz soğuk dolaplardan. Tahminimden çok daha özen gösterilmiş çay menülerine. Poşet çay değil, demleme şekilde geliyor. Bana kalırsa özenli ve geniş bir menü hazırlamışlar.

Çoğunlukla infüzyon çaylardan oluşan menüde, hibiskus’dan, siyah çaya, beyaz çaydan, rooibos karışımına kadar farklı birleşimleri göreceksiniz. Meyve çayı varsa bana göre çay demlendikten sonra ardında kalan taneler hala kokuyor ve taze olmalı, yenilebilmeli. Ben kendi adıma böyle bir ekstra gerçeklik testi yapıyorum. Bu testimden de başarıyla geçti denediğim çaylar. Atina’da eve sipariş için sık sık kullanılan e-food uygulamasından CapCap’ın çay menüsünü şuraya ekliyorum. Buradan inceleyebilirsiniz.

 

Çay konusunda da yenilikçi karışımlar yapmışlar. Farklı ve lezzetli çaylar, tek kişilik porselen demliklerde servis ediliyor. CapCap genel olarak tüm sunumlarında özenli. Bu da onları devamlı tercih edilir bir nokta yapıyor.

Kapılarının girişlerini de temalarına göre yıldız bir parça ile süslüyorlar. Bu kısım genelde fotoğraf çekmeden geçemeyeceğiniz bir nokta halinde. Örnek olması için cadılar bayramı ve Game of Thrones dönemindeki çalışmalarını ekliyorum:) Harry Potter ile de her zaman bir gönül bağları var. Zaman zaman bu temadaki pasta ve tatlıları görmek de mümkün.

Bana kalırsa hem iç dizaynı hem lezzetli pastaları hem de çayları için keşfedilmesi gereken yerlerin başında geliyor bu nokta. Yakın zamanda bir şube daha açtılar. Fakat onun iç dizaynı hakkında bir fikrim yok.

Oldukça aktif bir instagram hesapları var. Atina içinde oldukça popülerler anlayacağınız:)

İşte adresleri:  instagram.com/capcapgr/

Esas noktanın adresi: Panormou 26, Egaleo 122 42

Şube: Aten, Iasonidou 10, Elliniko 167 77

Telefon: 21 0590 4116 

Her gün sabah 10:00 ve akşam 23:00 arası açıklar.