Beta Tea Yasemin İncileri

Bu sefer keşfim; Beta Tea markasına ait Yasemin incileri. Elbette çiçeksi tatları sevenler için harika bir seçim bu!

Kutu içeriği 75 gr. Fiyatı yaklaşık 15 TL kadar. Kapağını açtığınız anda sizi harika bir koku bekliyor! Hafif ve güzel koku ile zaten bir rahatlama yaşıyor insan:) Abartıyor muyum ne?

Yasemin çayını bu yüzden çok seviyorum işte, damaktan önce ruhunu sarıyor!

beta2

Gelelim muhteviyatına; Bu çayın yapımı oldukça özel. Mayıs ayında yeşil çay yapraklarının özel hasatı yapılıyor ve şeffaf minik keseciklerin içinde göreceğiniz gibi el ile ovarak top haline gelerek sıkışıyorlar. Bir inci tanesinin iki yapraktan meydana geldiğini görebiliyorsunuz açılınca.Haziran ayında toplanan yasemin çiçekleri ile aroma verme işlemi yapılıyor. Çayların üzerine aromasını bırakması için serilen çiçeklerden yeterli verim alınınca yani tüm aroma alttaki yapraklara geçince, son olarak ayrıştırma yapılıyor. İsmine inci demeleri boşuna değil anlayacağınız. Gerçekten arkasında kıymetli bir süreç var.

beta4

Tadı; hem aromayı alacağınız kadar güçlü, hem sizi rahatlatacak ve huzur verecek kadar yumuşak. Kaynaşmak istediğiniz ne kadar kişi varsa kokuya davet edin onları! Dilerseniz İçine bal ekleyebilirsiniz içerken. Hele de saf çam balı bulabilirseniz uyumu harika oluyor! beta5

Bir kupa çay içerisine (yoğunluğu dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz elbette) 3-4 adet atmanız ve 3-5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Eğer içinden 3 kupa çıkacak kadar demleyeceğiniz bir demliğiniz varsa yine minimum 12 inci tanesi atmanız yeterli olacak. Sakinleşmek istediğinizde kokunun ve tadın tüm ruhunuzda gezdiğini hissedebilirsiniz. Çünkü kokladığınız o narin yasemin kokusu damağınızdaki tatla birleştiğinde ortaya harika bir uyum çıkıyor. Ayrıca bu açılmış topçuklar, kuruduğunda, üzerine ilave kaynar su ekleyerek ikinci kez demleyebilirsiniz. Gerçekten değerli birer inci tanesi bunlar.

beta6Beta Tea oldukça kaliteli bir marka. hem ülkemizde hem de dünyada oldukça iyi işler yapıyorlar. Ürünlerinin içeriği kadar kutuları da oldukça özenli. Bu kutunun içinde oldukça uzun bir süre muhafaza edebiliyorsunuz (denedim) Biliyorsunuz çay, ısı ve ışığı çok sevmez…

beta7

Minicik kaplara bölerek denemesini rica ettiğim tüm dostlarım devamlı içmek için sipariş verdiler.  Eğer satın alıp, denemek isterseniz şu an için Beta çayın hasırcılarda yer alan dükkanlarında da satılıyor. Yakında kendi web sitelerinde satmaya başlayacaklarmış, takip ediyor olacağım.

Eğer çiçeksi tatları, yeşil çayın verdiği huzuru seviyorsanız mutlaka deneyiniz:)