Beta Tea Wish Koleksiyonu

Beta Çay, hem ülkemizde hem de yurt dışında ilgiyle takip ettiğm bir marka. kendilerini devamlı güncel tutmaları, lezzetli harmanları ve özenli paketleriyle benim de favori markalarımdan birisi. İşte şimdi anlatmanın tam zamanı; Beta Tea Wish Koleksiyonu.

Koleksiyon altı farklı çaydan oluşuyor. Her biri ayrı renkte altı harika çay topu. Her bir karışım da ayrı isimlere sahip. Tam da yeni sene için ne dilesem diye düşünenlere; ”Aşk, sağlık, başarı, mutluluk, barış ve para” ya da belki siz de benim gibi hangisini dileyeceğinizi bilmeyenlerdensiniz? O halde hepsini satın alabilirsiniz:) Bu yazımda size bu seriden üç farklı çayı anlatmak istiyorum. İşte başlıyoruz;

Beta Tea Wish Collection Love

Bu canlı, kıpkırmızı çay topunu açtığınızda etrafa harika bir koku yayılıyor! İçinde: Siyah çay, nar kabuğu, hibiscus, gül,çilek ve krema aroması var. Yumuşak ve albenili kokusuyla ve rengiyle o kadar romantik ki, gerçekten tam da yeni seneden aşk bekleyenlere göre… Sert bir çay olmamasına rağmen, damakta bıraktığı aroma oldukça belirgin ve kokusu çok yumuşak. hem tercihini siyah çaydan yana kullanmak isteyen hem de sert bir yudum hayal etmiyorsanız favoriniz bu çay olmalı!

Görüntüsü sizce de harika değil mi?

Beta Tea Wish Collection Peace

Yeni yıl temasının belki de en yakışan rengi, ışıl ışıl bu yeşil küreyi açıp, demlemek için biraz zamana ihtiyacınız var:)

Barış ve Huzur! İçinde; Siyah çay, yaprak limon otu, nane, portakal nergisi ve aroma var. İçinizi yumuşatan,hafif dokulu bir çay bu. Soğuktan eve gelip, o ısınma hissini sevenler ve limonlu tatlardan hoşlananlar buraya!

Kokusu da oldukça ferah…

Beta Tea Wish Collection Health

Bu gri kar küresinin içinde; siyah çay, hindistan cevizi rendesi, rooibos, aspir çiçeği ve vanilya aroması var.

Tatlı çayları, orta gövdeli lezzetleri ve damakta kalıcı tatları sevenlerin favorisi bu olmalı. Açıkcası benim favorim bu oldu. Kokusundaki tatlılık, lezzetindeki oran çok hoşuma gitti. Tam yanına bir dilim kek almalık, battaniyeyi çekip, film izlemelik. Rooibos ve siyah çayın böyle uyum sağlaması da harika ayrıca. Çok fazla bu şekilde karışımlara rastlamıyoruz. Bir alkış da bu sebeple gelsin:)

Bu tip karışım çaylarda hep söylediğim gibi; en sevdiğim şey, içinde geçtiği söylenen bitki ve meyveleri görmek. Gerçek bir şeyler içtiğinizi görmek harika.

Bu çayların iki kere demlenebildiğini mutlaka söylemem gerekli. Yani çay topuna ya da demliğinize koyarak demlediğiniz çayı, uygun koşullarda kuruttuğunuzda yeniden kullanabilirsiniz. Her bir kürenin içinde 50 gr. çay var. Bir demleme için kişi başı bir çay kaşığı kullanacağınızı düşünürsek oldukça uzun süre içilebilir.

Kısıtlı bir süre için internet sitesinde Beta Tea Wish Koleksiyonu indirimde. Dileyenler şuradan hemen inceleyebilir.

Bu sene, sizler için de o sene olsun! Çaylarınız mis gibi kokan, lezzetli, tam kararında sıcaklığında hep de tam ihtiyacınız olduğunuzda yanı başınızda olsun. İçtiğiniz çaylar size yepyeni ilhamlar versin dilerim.

Bi de elbette; yaşasın muhteşem çay kutuları!