Beta Tea Taç Yaprak Siyah Çay Denemesi

Beta Tea Taç Yaprak Siyah Çay Denemesi

Bizler için siyah çayın yeri her zaman farklı değil mi? Şöyle tadı damakta bırakacak, tavşan kanı bir çay için hayır diyenlerin sayısı oldukça azdır. İşte bu arayıştan yola çıkarak Beta Tea durağına geldim. Özel çaylarından birisi olan Taç Yaprak deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

bet1İsminden çağrışım yapmış olabilir belki ama yapraklarını daha büyük hayal ediyordum, oysa oldukça minik. Bu sebeple çabuk dağılabiliyor teneke bir kutuda kaşık yardımı ile ölçüp eklemek daha mantıklı. özellikle beyaz örtüye dökerek baktım.Tozlu bir çay değil fakat dediğim gibi oldukça ince.Tadı ise; tahmin ettiğimden daha buruk çıktı. Türk çayı için en önemli sürgün sayılan, “ilk çay filizleri” nden işlenmiş ve sınırlı miktardaki ürünlerden paketlenmiş bir çay bu. Tiryaki olanların mutlaka deneyimlemesi gerekir bence.

betKireçsiz şu ve cam demlikte denedim. Rengi güzel ve görünüşü berrak. Fakat tadı damakta yoğun bir tat bırakıyor. Çok az miktarının bu tadı almaya yettiğini de söylemeliyim. Oldukça yoğun bir çay. Kimisi bu şekilde sever elbette ama benim için biraz acı.

bet3Çay saati için hazırlandığında ve üst üste içildiğinde mideyi burabilirmiş gibi hissettim fakat az ve öz bir kupa çay için yoğun tatlıların yanında güzel bir seçim olacaktır.

Aynı çayın dökme hali dışında, bardak poşet ve demlik poşet çeşitleri de var. Fiyatları ise satıldığı noktaya göre 15TL ile 20 TL arasında değişiyor.

 

Share

Yorumlar

  1. şimdiye kadar içtiğim çaylar arasında en güzellerinden diyebilirim.

  2. Çayın ayrı bir yeri var hayatımızda tabi gerçek çay lezzetini bırakmalı damakta sanırım mihayetinde bu lezzete ulaştık teşekkürler

  3. Betül Oğuz Says: Ağustos 18, 2016 at 2:29 pm

    Beta Çay şuan ülkemizde satılan çaylar arasında en kaliteli çay. Ülkemizde o kadar çok çay markası var ki vatandaşlarımız kalitesiz çay içmekten kaliteli çayı anlayamaz haldeler. Beta çayın tadı ve damakta bıraktığı lezzet ne kadar kaliteli olduğunun ispatı bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?