Yeni Beta Tea Jewellery Koleksiyonu

Yine bir Beta Çay Koleksiyonu ile geldim! Markanın mücevher değerinde sunduğu bu özel serinin adı: ”Beta Tea Jewellery koleksiyonu” 

Beta Çay, birbirinden farklı pek çok koleksiyonu olan hem ülkemizde hem de dünyada oldukça tercih edilen bir marka. O yüzden neredeyse tüm çeşitleriyle ulaşabildiğimiz bir marka varken (ne yazık ki bu tip global markaların ülkemizde çok az çeşitle var olduğunu görüyoruz, bu yapıyı kıran birkaç markadan birisi beta çay) elimizden geldiğince denemek de bir çay sever olarak boynumuzun borcu:)

Koleksiyon, 100 gr.lık üç farklı çeşit çaydan oluşuyor. Oolong çayı, Ceylan çayı ve Beyaz çay’dan oluşuyor. Ne kadar ilginç değil mi? Aynı bitkinin üç farklı hali ve birbirinden ne kadar uzak üç farklı tat!

işte çayın sihri…

Kutuları da ismi gibi süslü, taşlı, renkli yani oldukça ihtişamlı görünüyor.

E bazı çay aşıkları için kaliteli bir çay, binlerce mücevherden daha kıymetlidir değil mi? O zaman serinin benim için favori olanı ile başlıyorum: ”Sapphire”

İçinde; beyaz çay, peygamber çiçeği ve Earl grey aroması var. Beta çay, beyaz çayın toplanılması ve üretilmesindeki ince işçiliği, kıymetli bir çiçek ve pürüzsüz bir aroma ile zenginleştirmek istemiş. Kullanılan yapraklar da Orange Pekoe sınıfından ( Orange Pekoe A diye de tanımlanan bu çay, Sri Lanka’nın alçak kesimlerindeki (450 m – 550 m) bahçelerinden toplanır) yani menşei’ni de buradan öğrenmiş oluyoruz. Hafif içimli, tam anlamıyla zarif bir çay bu!

İçeriğini, yapraklarını net şekilde görmeniz için bu şekilde çekiyorum özellikle. Daha önce de bazı çaylarda bahsettiğim gibi, bu çayları da demledikten sonra uygun koşullarda kurutarak yeniden kullanabilirsiniz.

Yani bu kutu, kıymet bilen bir çay severin elinde olursa, oldukça uzun süre kullanılabilir. Buna göre fiyatını da oldukça uygun buldum ben.

Serinin bir diğer çayı; Emerald yani zümrüt. Evet, oolong çayının doğasını tanıyan, faydalarını bilen birisi için tam anlamıyla bir zümrüt bu kutu. Çin’in Fujian bölgesinden elde edilen oolong türü çay, taze, çiçeksi tatlar sevenler için harika bir seçenek.

ve serinin son çayı: Gold,

Marka çayı;

”Bahçelerden Bahşedilen Altın Çay” olarak tanımlıyor. Siyah çaya farklı bir boyut getiren çok ince yapraklı bir çay, Golden Tips içerikli. Sri Lanka çaylarının filizlerden oluşan yaprakların toplanıp işlenmesi sonucu altın rengi parçacık içerikli mükemmel bir çay ortaya çıkıyor. (Bu çay diğerleri gibi çok defa değil sadece bir defa demlenebilir bu arada)

Yoğun, buruk tadı, kadifemsi içimle birleştiğinde çok keyifli bir çay keyfine ulaşıyor insan. Anlayacağınız bu üç çay da birbirinden özel ve seçilesi…

Çayların fiyatları ve diğer seriler hakkında bilgi almak isteyen çay dostlarım, şuraya tıklayabilirler.

Yaşasın mücevher gibi kıymetli çaylar, yaşasın çaya kıymet verenler, çayın kıymetini bilenler!