Petite Fleur; Atina’da Bir Fransız

Atina’da yaşayanlar çok iyi bilirler, yolu Atina’dan geçenler ise kısa sürede anlayacaklar ki, yunan halkı için kahve içmek, yaşamanın yarısıdır. Peki, bu şehirde şöyle kaliteli çay içilecek bir nokta yok mu?

işte Atina’daki Fransız ”Petite Fleur” ve kendisi bana kalırsa bu şehrin en güzel çay içilebilecek noktalarından birisi.

Atina’nın farklı bölgelerinde birden fazla şubesi var bu şirin cafenin. Her noktanın döşemesi ve büyüklüğü farklı fakat teması aynı. Retro bir Fransız zevkiyle döşenmiş, caz müziğin, klasik müziğin harika seçkilerini duyabileceğiniz bir yer Petite Fleur! İçeride; el yapımı pastaların, turta ve keklerin yanına, güzel bir çay menüsü de bekliyor sizi. Oh! (açık bulabilirseniz, hiç kaçırmadan orayı da keşfedin) To Tsai ‘in çay harmanlarını kullanıyorlar. Harmanları da, tercileri de oldukça özenli.

İçeride oldukça hoş bir hava var. Kaliteli müzik ve kaliteli çayın o harika huzuru tam da burada kesişiyor sanırım. İngilizce menüleri mevcut ve personeller de ingilizce biliyorlar. Fiyatları da avrupa standartlarında ve ücretlerinde kıyaslama yapılırsa uygun.

Dilerseniz çayları cam kavanozlardan koklayarak da seçebilirsiniz. Klasik seçimlerin dışında farklı tercihler süslemiş menüyü. Fakat hemen her çay zevki düşünülmüş. Siyah çay tutkunları, sağlıklı tercihler yapmak isteyenler ya da yeni keşiflere yelken açma meraklıları…

Hatta adı geçmişken, şimdiden meraklananlar için şuraya çay menüsünden bazı sayfaları da ekliyorum;

Dilerseniz şuradan hem şubelerinin adreslerinee hem de petite fleur’un detaylı fotoğraflarına bakabilirsiniz. Sakin, lezzetli ve şık bir ambiyans arıyorsanız, mutlaka gitmeden bu noktanın da adresini kaydediniz. Atina’da kaliteli ve sakin çay içilebilecek noktaların sayısı oldukça az:)