Çayın Dilinden Anlayan O Yer ”Asia Chai Art”

Çay sever insanlar aynı zamanda da genellikle meraklı kişiler oluyorlar. Bu dünyayı keşfettikten sonra daha çok tat, koku, iz keşfetmek ve bu izleri sürerek farklı kültürleri öğrenmenin peşine düşüyorlar. İşte izleri takip ederken yollarımızın kesiştiği noktalardan birisi de ”Asia Chai Art” 

Her şey işini sevmekle başlıyor derler ya, kesinlikle doğru. Belki de bu yüzden başarılı bir çay menüsü gördüğüm cafelerde, ilginç bir çayın adını ezbere söyleyen, anlatan birisini duyduğumda altından mutlaka çıkan isimlerden biri Asia Chai Art oluyor. Başta da dediğim gibi bu işi seven insanların yolu bir şekilde kesişiyor. Bunun sırrı bu işe gerçekten gönül vermiş olmaları olabilir mi? Kesinlikle…

asiachaiart

Peki, bu kadar anlatacak ne var Asia Chai Art‘da? Cevabım; çay kültürüne dair aradığınız neredeyse her şey!

Dünya çaylarını cafe kısmında tadabilir, beğendiklerinizi dilediğiniz kadar satın alabilirsiniz. zaman ölçerlerden, döküm demliklere, geleneksel çay tepsilerinden, incecik cam bardaklara, bambu matcha çıpma fırçasından, termoslara kadar aradığınız çoğu şeyi bir noktada toplamış bulunuyorlar.

asiachaiartcayevi

Üstelik tüm bu detayları bizzat araştırarak, tadarak ve seçerek getiriyorlar. Testlerden geçmiş, güvenirlikleri kanıtlanmış şekilde satışa hazır halde sizi bekliyor. Dilerseniz internet sitelerinden de alışveriş yapmanız mümkün (Şuradan inceleyebilirsiniz) fakat yerinde tatmak, görmek, koklamak gibisi yok değil mi?

Artık hangisi kolayınıza gelirse…

Asia Chai Art‘ın sahipleri de en az mekan kadar cici:) Halil Bey ve eşi Aylin Hanım birlikte yürütüyorlar bu güzel oluşumu. Bence işlerin böyle düzgün ve bereketli gitmesinin bir sebebi de içine kıyısından köşesinden bulaşan bu güzel bağ olabilir:) 
asiachaiartsahipleri

Ülkemizde Dünya çaylarına gösterilen ilgi yeni yeni artmaya başladı. Dolayısı ile çoğu çay çeşidini ya da materyallerini bulmak henüz çok kolay değil. Bu noktada makan, aslında büyük bir boşluğu da doldurmuş oluyor.

Bu arada çay dünyasına hızlı bir giriş için; zaman zaman düzenledikleri çay tadım etkinliklerini tavsiye ederim. Hem çayın hikayesini hem de çeşitlerini dinleyerek bizzat yerinde öğrenebilirsiniz. Bu da ülkemizdeki çay kültürünün gelişmesi için atılan keyifli bir başka adım.

Sadece belirli etkinliklerde değil, kapıları çalıp ”Ben sizden çay dinlemeye geldim” derseniz de sizi gülümseyerek karşılayacaklarına eminim. Halil bey hem iletişimi hem de bilgisi güçlü bir girişimci. Bu noktada kendisinden her anlamda feyz almak gerekli sanırım:)

asiachaiartnerede

Konumuza dönerek bağlayacak olursak; eğer siz de çaya dair izleri keşfetmeye gönül verdiyseniz. Mutlaka keşfetmeniz gereken noktalardan birisi olan bu noktayı mutlaka not alın derim ben. Belki öncesinde sık sık güncelledikleri İnstagram hesaplarını takibe almak istersiniz? Çaya olan iştahınızın artacağına eminim:)

Peki, Asia Chai Art Nerede?

Açık adresleri şöyle; Şemsettin Günaltay caddesi no:121/A Kazasker/İstanbul  

Dilerseniz öncesinde arayarak da yol tarifi alabilirsiniz; 0(216) 445 00 01

Bulunması karışık bir noktada değiller, rahatlıkla bulacaksınız mekanlarını.

Çalışma Saatleri ise şöyle;

Pazartesi-Cumartesi: 10:30 – 20:00

Pazar: 13:00 – 20:00

Yaşasın çay kokan noktalar, yaşasın çay aşıkları!