Aralık’ta Çay Başkadır! Taksim Aralık Cafe Keşfi

Aralık'ta Çay Başkadır! Taksim Aralık Cafe Keşfi

Bir yerin müdavimi olmayı sever misiniz? Her gittiğinizde sizi tanımalarını, sıcak bir sohbeti, candan bir karşılamayı? O zaman sizi ”Aralık Cafe’‘ ile tanıştırayım.

Mekan sahibini daha önce çalıştığı Fatih Eski kafa’dan tanıyorum. Tesadüfen keşfettiğim bu şirin mekanda kendisini görünce şaşırdık. Ayrılıp, kendi mekanını açtığından bahsetti, çok sevindik:)taksimaralıkcafe

”Eski dostlara sınırsız” diyerek çekirdek ikram etti bize. Merak etmeyin, çoğunlukla herkese ikram ediyorlar. Ne şirin bir davranış değil mi?

Her şey bir yana samimi oluşları insana ayrı bir güven veriyor. Mutfak; hemen mekanın içerisinde. Gözünüzle görüyorsunuz her detayı. Çay ise sürekli taze, tam kıvamında. Bunun yanı sıra sabah kahvaltısı, atıştırmalıkları derken özenilerek hazırlanmış bir yiyecek menüleri olduğunu da söylemek gerekli. Mekanın büyük artılarından birisi de şerbetleri. Reyhan, gül, demirhindi derken seçenekleriniz uzyıp gidiyor. Tatlıları da oldukça güzel ve el yapımı.

Bir diğer güzellik ise kestane servisi! Evet evet, daha önce benzerine rastlamamıştım, talebiniz üzerine tıpkı nargile gibi ufak bir sistem döşeniveriyor yanınıza. Kendiniz pişirip, kendiniz yiyorsunuz. Doğrusu pek güzel gider sıcacık çayın yanına. taksimçayiçilecekmekan

Taksim’in tüm gürültüsüne rağmen oldukça sakin bir noktada duruyor mekan. İnsan keyifle sohbet edebiliyor.

İçerideki kitapları, ”hey gidi” diyerek iç geçirdiğiniz jetonlu telefonu da es geçmemek gerekli. Mekanın sahibi evladı gibi bakıyor bu şirin yere. Her gün ayrı bir şirinlik ekliyor.aralıkcafe

Eğer yolunuz Taksim taraflarına düşerse işte size on numara mola noktası! Söyleyin tatlınızı, söyleyin kestanenizi bir de çayınızı. Gerisi muhabbet sohbet olsun:) Zaten Aralık cafe 24:00’e kadar açık.

Bu arada; tatlılar 7 TL,  sınırsız çaylı serpme kahvaltı 20TL diğer fiyatlar da gayet makul.

Dileyenler için açık adres:

Taksim Life Plus Hotel, Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Billurcu Sokak, No 14, Beyoğlu, İstanbul

0(212) 249 11 49

Yaşasın lezzetli çay yapan noktalar!

 

Share

Yorumlar

  1. Gidilesi mekanmış teşekkür ederiz efendim. Notlarımız arasına alıp keçeli kalem ile vurgu yapıldı. İlk durak kısmetse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?