Caddebostan’ın Sihirli Noktası: Alice Tea Room

Caddebostan’da pek güzel bir çay evi açıldı. Sevimli ambiyansı, mutlu yüzleri ve lezzetli çaylarıylaAlice Tea Room ile tanıştırayım sizi!

Bir mekanı sevimli ve güzel yapan şey, kesinlikle içindeki mobilyalardan önce insanlardır. Ortamı saran pozitif bir enerji varsa, orada içtiğinizden de yediklerinizden de daha büyük bir haz duyarsınız. İşte Caddebostan Alice Tea Room bu beklenti ile gidebileceğiniz hoş bir durak. Çay menüleri de bence oldukça zevkli!

Web siteleri henüz aktif değil, fakat instagram adreslerinden (@aliceteaist) alternatifleri keşfedebilirsiniz. Zomato’ya da kayıtlı mekan.

İsterseniz deşuradan çay menüleri içinden seçtiğim bir çay hakkında yazdığım yazıyı da hemen okuyabilirsiniz. O yazımda da başta bahsettiğim gibi, hazırladıkları çay karışımlarına özgün isimler veren noktalar her zaman favorim olmuştur. İşte belki de çayın sihirli yanı da bu. Onu yudumlarken hissedebilmek, farklı mekanlar, insanlar ve yaşanmışlıklara ait ortaklıklar bulabilmek. İşte menülerindeki çay alternatiflerinden bazıları;

Kalamış early grey, orient express, opera spirit, newyear’s eve, minty eyty…

Menüyü okuyunca seçim gerçekten zorlaşıyor. Bu işin içinde parmağı olan sevgili Yuchi ‘nin de ellerinin ayarına sağlık:)

Aralarından özellikle nane, siyah çay ve çikolata’nın uyumunu yani minty eyty ve fındıklı ve vanilya’lı bir çayın hayali bile beni mutlu ettiği için elbette orient express denemek istediğim diğer iki lezzet. Menülerinde beyaz çay, siyah çay ve diğer dünya çaylarının farklı aroma ve meyvelerle yakaladığı harika uyumu keşfetmeniz için sebep çok:)

sadece sıcak formda değil, taze meyvelerle hazırlanan soğuk çay karışımlarında da iddialı olduklarını söylüyorlar. Denemek lazım değil mi?

Çayın yanına eşlik edenlerse yemesem aklım kalır cinslerinden. Mekanın genel ambiyansı sakin ve renklerle mutlu eden bir uyum içinde.

Ufak molalar ya da bilgisayaraınızı alıp, yakalayamadığınız dinginliğin peşine düşmek için de bu noktayı keşfedebilirsiniz. Tabi havuçlu kek için de gelebilirsiniz tercih sizin ben çok da yönlendirmiş olmayayım:)

Mekanın ev sahiplerinin de güler yüzlü ve işini seven insanlar olduğunu söylersem, tamamdır. Artık komisyon alabilirim:) Şaka bir yana, yolunuz Caddebostan’a düşerse rahatlıkla keşfedebileceğiniz bir nokta burası.

Dileyenler için açık adresi şöyle;
Caddebostan Mahallesi, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, No 109/E, Kadıköy, İstanbul – 0533 2139330

Ayrıca sabah 10:00 ve akşam 22:00 arasında açık olduğunu da unutmayın.

Yaşasın çaya renk ve romantizm katan noktalar!