Doğadan’dan Özel Günler için Özel Çay

Doğadan'dan Özel Günler için Özel Çay

Biz kadınlar her ay ‘çok özel’ günler yaşarız. Huysuz, sancılı ve zaman zaman da çekilmez de olabildiğimiz doğrudur. Belki de en zor olanı bu mutlu günlerde işe ya da okula gitmek zorunda olmaktır. İşte bu sıkıntıma çözüm olabilecek bir çay keşfettim!

PhotoShakeDoğadan özel günler çayı bu dönem vücudumuzda olan hassasiyetleri azaltan bitkilerden derlemiş. Hafif  turunç kokulu bu çayın içinde; civanperçemi, mayıs papatyası, karahindiba, gül ve zerdaçal var. Sadece mayıs papatyası bile şişkinliğe, ağrılara iyi gelmesi ile biliniyorken diğer bitkilerde eklenince tam bir atoma dönüşmüş anlayacağınız.

Tadı hiç acı değil, yani içtiğiniz herhangi bir bitki çayından farklı gelmiyor. Psikolojik mi bilmiyorum ama rahatlattığını düşünüyorum.

Aktardan bu bitkileri alıp, bir araya ve kıvamında getirip demlemek her zaman yapılabilecek bir seçenek değil. Bu yüzden bu minik poşet çaylar daha pratik. Dilerseniz içine tatlandırması için nöbet şekeri denilen şekerden yada bal kullanabilirsiniz. Hem tadı ve kıvamı güzelleşir hem vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olur.

Her markette bulamıyorum, daha büyük market gruplarında rastlıyorum bu ürüne.

Denemenizde ise fayda var, zarar yok bana kalırsa,

özel günlerinizin hep güzel olmasını diliyorum : ))

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?