5 Tea and Coffee Time, Keşfedilmeyi Bekliyor!

Eylül ayında Nişantaşı’nda güzel mi güzel bir kafe açıldı. 5 Tea & Coffee Time. Bu keyifli mekanı henüz keşfetmediyseniz yazıma buyurun:)

çayiçilecekmekanlar

”Söz konusu çay ise; üşenmem, gider tek tek denerim” diyenleri duyar gibiyim. İşte size fırsat! Çay konusunda uzman, kahve alanında tutkulu bu cafede, dünyaca ünlü Ronnefeldt marka 25 çeşit demleme çay, 20 çeşit poşet çay bulunuyor. Klasik siyah çay severler için de özel harman Türk demleme çayları var elbette. 5 Tea & Coffee Time her gün 16.00 ile 20.00 arası açık. Yani keşfetmek için vaktiniz bol:)

Peki, gittiğinizde hangi tatlar sizi bekliyor? Spring Darjeeling; sadece Himalayalar’ın eteklerinde, 2.200 metrede , ilkbaharda, ilk sürgünlerde elle toplanarak elde edilen en kaliteli çay yapraklarıyla hazırlanan bir çay. Ne dersiniz?

5teaandcoffeetime

Çok detaya girmeden bahsetmem gerekirse; Kahveler Guatemala Antigua, Ethiopia Yirgacheffe ve Costa Rica Tarazzu gibi çeşitlerden oluşan bir kahve portföyleri de bulunuyor. Olur ya size eşlik eden arkadaşınız bir kahve sever ise aklınızda bulunsun. Yine de siz çay severlerle gezin:)))) Mekan içinde sadece çay ve kahve çeşitleri yok elbette. Anne elinden çıkma tatlılar, tuzlular ve leziz sandviçlerle de midenizi şenlendirebilirsiniz.

Ortam ise; nasıl diyor biz Türkler? heh! ”sıcacık” fakat dileyenler için Ronnefeldt çay çeşitlerini ve yine markanın şık tasarımlı demliklerini ve çay bardaklarını satın alabiliyor.

12 yılını çay ve kahve sektörüne adamış Ahmet Gümrükçü ve yıllarını Nişantaşı esnaflığına adamış Erkan Akbaş bu sıcacık cafeyi kurarken çay sektörüne yeni bir akım getirerek,  misafirlerinin de çaya olan bakış açısını genişletmeyi hedeflemişler. Uzun vadede ise; franchise vererek sundukları hizmet kalitesini daha fazla kişiye ulaştırmayı hayal ediyorlar. Umarım yolları açık olur…

ronnefeldttürkiye

Bonus olarak mekanın favorilerinden;

Chill Out with Herbs: Bitkilerden gelen sakinlik! Tadım uzmanları tarafından dengelenerek özel harmanlanmış çay, içeriğinde bulunan bitkilerin efsunuyla stresten uzaklaşmanıza yardımcı oluyor. Denemeden, dönmeyiniz:)

çayiçilecekmekan

İlgilenenler için sosyal medya hesapları ve açık adresi:

Instagram: @5teaandcoffeetime Facebook: 5 Tea & Coffee Time

Telefon: 0506 167 67 81 – 0212 260 74 83

Adres :Teşvikiye Muradiye Bayii Sokak No:59/D Nişantaşı

Yaşasın yeni açılan tutkulu ve sıcacık çay noktaları!