Sizleri 5 Sense Tea ile Tanıştırayım…

”Beş duyunuza hitap ediyoruz”diyen marka 5 Sense çaylarını denedim!

Farklı zamanlarda birçok fuarda rastlamıştım 5 Sense çaylarına. Özenli ve ilgili bulmuştum o zamanda kendilerini. En az içtiğim çay kadar, o firmanın bu işin üzerine ne kadar eğildiği de benim için önemli. Gerçekten çayı seven, buna önem veren bir ekip varsa işin arkasında, sanki o markaya ait tüm süreçler daha şeffaf, daha güvenilir geliyor bana. Bu noktada hem marka geçmişlerine, hem de çaylarına oldukça güveniyor 5 Sense Tea

Hem marka tanıtımlarında, hem de reklamlarında devamlı olarak ”Saf Çay” vurgusu yapıyorlar.”Tozu, katkısı, boyası yok” diyorlar. En güvenilir sonucu almak için 25 dakika demlenmesi gerektiğini de her seferinde ekliyorlar. Madem öyle dediniz, ben de kum saatimi gözümün önüne koydum. Tam önerilen ısıda ve tam önerilen dakikada demledim. Tabi siyah çaya çok yakıştıtdığım bitter çikolatalarımı da koltuğumun altına almadan olmazdı:)

Sonuç beni mutlu etti.

Öncelikle gerçekten ayırt edici bir berraklığı var çayın. Rengi, aroması, kokusu da ben dahil tadım konusunda bana yardımcı olan tüm arkadaşlarımı mutlu etti. (bencillik yapmadım, paylaştım:) Tabi demlik poşet olduğunu da söylemeliyim. Ben demlik poşet çayı çok nadir kullanıyorum ama pratikliği sebebiyle sık kullanan arkadaşlarım, söylemeseydim demlik poşet çay demeyeceklerini söylediler. Oldukça farklı buldular. Ben yine de poşetlerini kesip, bir kere de bu şekilde demlemek istedim. Poşet çay için üretildiğinden elbette içeriği ince formdaydı.

Dolayısıyla iyice süzerek bardağa koymak gerekti. Fakat tadı, aynı tokluktaydı. Rengi de berrak ve canlıydı. Aslına bakarsanız, çaya da da tıpkı şarap gibi, benzer kriterlerde bakmalıyız. Renginin berraklığı, içindeki toz ve tortu, (kireçsiz su kullandığınızı öngörerek) çayın damaktaki ağırlığı ve dil arkasında bıraktığı tat, burukluk gibi standartlarda değerlendirdiğimde hepsinden tam puan verebileceğim bir lezzet olduğunu söyleyebilirim.

Sektöre 1995 yılında girmiş marka, yirmi yılı aşkın süredir
HORECA (Hotel,Restaurant,Cafe)  sektöründe de faaliyet gösteriyormuş 5 Sense Tea, elbette bu da önemli bir detaydı benim için. Web sitelerinde de çok sayıda noktada kullanıldıklarını ve çok sayıda kişinin beğenisini kazanan bir marka olduklarını anlatmışlar. Markayı siz de şu noktalardan bulabileceğiniz gibi, web sitelerinden de alabilirsiniz. (ücretsiz kargo seçeneklerinin oluşu büyük bir artı) Ben onların çaylarını Karaköy’de LikeStore mağazasında ve n11.com’da da görmüştüm. Tabi anlaşmaları hala devam ediyor mu onu bilmiyorum. Umarım ediyordur:) Sosyal medya hesapları da var ve aktifler. (önemli bir nokta daha) karşınızda sizi dinleyen, sorularınıza cevap veren bir marka bulmaktan daha güzeli var mı?

Şuradan instagram şuradan da facebook sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Siyah çaylarının yirmili ve otuzlu kutularının yanı sıra bir de özel bitki çayı karışımları var. Onu da ayrı bir yazı içinde paylaşmak istiyorum. Web sitelerinde ayrıca cam demlikleri de var. Onlar da keyifli bir çay saat için oldukça ideal.

Henüz kendileriyle tanışmadıysanız, aklınızın bir köşesinde isimlerini tutunuz, benim gibi herhangi bir fuarda stantlarına denk gelirseniz de denemeden, sohbet etmeden geçmeyiniz 🙂