Chado Mystic İndia çayı ile huzurlu gün arası…

Chado Mystic İndia çayı ile huzurlu gün arası...

chadoHayatın koşturmacası,aklımızda dönüp duran yüzlerce soru arasında ruhumuz sanki bedenimizi terk ediyor.Yorgun ve hantal bedenimizi nereye koyacağımızı bilemiyoruz.Bazen hayata kısa bir es vermek,durup dinlenmek ve derin bir nefes almak gerekli…

Böyle anlarda içimi rahatlatan kokusuyla beni mutlu eden bir çay en büyük kurtarıcım.

Chado çaylarını da bu arayıştayken keşfetmiş oldum.İlk önce Mystic İndia çayını denedim.Elma ve tarçın severler için biçilmiş kaftan ! tadı keskin değil ama kokusu ve aroması yoğun.Tarçın ve elma’nın tüm özünü hissediyorsunuz.Bitki çaylarının kimisi yavan bir tada sahiptir,bu çay öyle değil ,damağınızda hissediyorsunuz tadını.

Dünyanın en büyük çay üretimi Hindistan’da oluyor.Bu çay yaprakları da oradan geliyormuş. Metal kutusu içinde sanki şifalı bir karışımı hazırlar gibi hissettim kendimi.200 gr.lık kutu size umduğunuzdan çok daha fazla gidiyor.Daha da ilginç olanı aynı çay 2 kez demlenebiliyor: )

Siz düşünün yoğunluğunu ve etkisini…p_54_b

 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 5-7 dakika demlenerek hazırlanıyor.

Kız kıza ev sohbetlerinde gözü yormayacak bir ışıkla birlikte kokuyu net duyacağınız ağzı geniş bardaklarda servisi çok şık ve güzel olur.Bir kutudan ortalama 35 fincan çıkıyor. Fiyatı ise 15 TL. 

Yoğun tatları,siyah çayı,elma ve tarçını seviyorsanız mutlaka arayıp bulun,deneyin derim: )

Daha fazla bilgi için ; http://www.chado.com.tr/

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir